Úvodní strana > Městys > Cestovní ruch > Památky
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zámek

Zámek

Zámek byl postaven po roce 1709 Václavem Rudolfem Haugvicem v barokním stylu. Jeho původní podoba není přesně známa, ale jednalo se zřejmě o jednopatrovou obdélnou budovu, na kterou navazovalo hospodářské stavení, a později zde byl vysázen park. Z této doby se dochovaly barokní klenby v přízemí. V roce 1862 – 1864 dal Benedikt Boleslavský zámek přestavět ve slohu novogotickém - bylo přistavěno patro a byl rozšířen o severní trakt s věží. Vystřídalo se zde mnoho vlastníků. K nejvýznamnějším patřila rodina Boleslavských z Rittersteinu. Benedikt vymohl roku 1795 na císaři Františku II. povýšení Libice na městys s právem trhů. Dalším z významných vlastníků byl Karel Gurtler z Kleebornu, který jako první začal na našem území pěstovat jetel. Poslednímu vlastníkovi byl zámek vrácen v restituci a ten ho prodal. V současné době je v zástavě u banky a o jeho osudu se rozhoduje. Obec jej v zájmu záchrany míní zakoupit.

Vytvořeno 10.4.2022 14:54:36 | přečteno 191x | myjj
Publicita
load