Úvodní strana > Městys > Cestovní ruch > Památky
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Náhrobní kameny

Náhrobní kameny

Nejstarší náhrobní kámen pochází z roku 1584. Je z bílého mramoru. V jeho horní části byla čtverečná kartuš a v dolní části znak s tuleněn. Umístěn je v kostelní dlažbě pod oltářem a zakrývá vchod do krypty pod kostelem, kde  byli v tomto roce pohřbeni  pan Předbořský z Předboře a bývalý majitel Libice Norbert Haugvic z Biskupic. V roce 1958 je však již ošlapán a je nečitelný.

Další náhrobní kámen je umístěn na kostelní zdi. Jedná se o empírový náhrobek, který v roce 1822 nechala zhotovit dcera Benedikta Boleslavského z Rittersteinu (majitel panství a patron kostela) a Barbory Boleslavské Nepomucena.

Vytvořeno 10.4.2022 14:53:07 | přečteno 88x | myjj
Publicita
load